Horozluhan Mah. İstikamet Cad. No:39 Selçuklu, Konya
tr

Araç Muayenesi

Araç Muayenesi

Eğer bir aracın varsa, bu sürecin ne kadar da zahmetli olduğunu biliyorsun demektir. Şimdi biraz arkana yaslanıp aracının tüm muayene sürecini izleme zamanı!

Araç muayene hizmetini neden satın almalıyım?

Aracını muayeneye götürmeden önce pek çok detayı kontrol etmen gerekir. Örneğin, aracında ilk yardım çantası ya da 2 reflektör bulunuyor mu? Muayeneden hemen önce aracının muayene öncesi tüm ekipmanlarını kontrollerini tamamlarız. Senin muayene zamanını dert etmene gerek kalmaz!

Araç muayene sürecinde ne yapmam gerekiyor?

  • Araç muayene hizmetimizi satın aldıysan valemiz aracını almak üzere gelir. Öncesinde Çözüm Merkezimiz seni arayarak eksik ekipmanların, belgelerinin olup olmadığını kontrol eder.
  • Muayene sırasında çıkabilecek sıkıntılı bir durum yoksa valemiz aracını Muayene istasyonuna götürür.
  • Muayene sırasında teknisyenler aracını incelerken valemiz bekler ve bir sorun olmadığından emin olur.
  • Aracın muayeneden ‘’Hafif Kusurlu’’ ya da ‘’Kusursuz’’ geçtiyse sorunsuz bir şekilde aracını kullanmaya devam edersin. Muayene sonucunda ‘’Emniyetsiz’’ ya da ‘’Ağır Kusurlu’’ çıkarsa endişelenmene gerek yok, aracını senin yerine servise götürür, aracının tüm sorunlarını çözer ve yeniden muayene işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Bir Muayenenin Olmazsa Olmazları!

  • Biz muayene sırasında ne kadar yanında olsak da maalesef öncesinde aracının trafik cezası ve Trafik Sigortası olup olmadığını henüz kontrol edemiyoruz. O nedenle borcun olmadığından emin olmalısın
  • Otomobilini satmak istiyorsan ama muayene yaptırmadıysan sana kötü bir haberimiz var. Muayene tarihi geçmiş otomobillerin satışına izin verilmiyor!
  • Eğer aracın muayene sonucunda ağır kusurlu ya da emniyetsiz çıkarsa aracının trafikte olması tehlikelidir. Böyle durumlarda aracının arıza onarımını yaptırarak yeniden muayeneye getirmelisin.
Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?