Horozluhan Mah. İstikamet Cad. No:39 Selçuklu, Konya
tr

Müşteri Hakları

Genel Onarım İle İlgili Haklar

HMG Auto müşterilerinin araçlarına takılı aksesuarlar, aletler, kişisel eşyalar ve yakıt miktarından, bunların HMG Auto görevlilerine teslim edilmesi, bildirilmesi ve bunların kabul sırasında kaydedilmiş olması halinde sorumludur.

Check-up dahilinde kontrol edilen araçlarla alakalı olarak oluşacak bakım giderleriyle alakalı olarak tahmini bir fiyatlandırma yapılır. Bu fiyatlandırma işçilik, malzeme ve diğer hizmet giderlerinin takriben meblağını HMG Auto müşterilerine bildirmek ve bütçelerini ayarlamalarına yardımcı olmak içindir. Oluşacak kesin ücret iş bitiminde belli olur.

HMG Auto tarafından yapılan montaj, bakım ve onarım hizmetleriyle alakalı olarak, bir sene içinde aynı arızanın tekrarı halinde, alakalı ürünün kullanım rehberinde yer alan hususlara ters bir kullanımın HMG Auto müşterisi tarafından da sergilenmemiş olması kaydıyla, rastgele bir servis ücreti alınmayacaktır.

HMG Auto’da satılan ürünlerin garanti müddeti dışında, garanti dokümanı ile satılması zaruri olmayan bir parçanın da değiştirilmesi ve/veya satılması vaziyetinde, değişen parça için 6 (altı) aydan aşağı olmamak üzere bir garanti verilir.

HMG Auto’da onarım esnasında değişen parçalar istemesi halinde onarım bitiminde teslim edilir. Ters istikametteki bir talep halinde ise, mevzubahis parçalar alakalı HMG Auto tarafından imha edilir.

HMG Auto’da yapılan bakım, onarım ve diğer hizmetlerin fiyatı aracın teslim alındığı anda geçerli olan işçilik, malzeme ve diğer hizmet ücretlerine göre tespit edir.

Yedek Parça ve İşçilik Garantisi

HMG Auto servis işçilik ve yedek parça garantisi kapsamı yapılan bakım ve onarım işlemleriyle alakalı olarak hatalı işçiliğin düzeltilmesi ve bu hatalı işçilik sebebiyle zarar gören parçaların değiştirilmesini içerir ve bu işlemler için HMG Auto müşterilerinden ek bir fiyat istemez.

Bir HMG Auto müşterisinin aracı, servis işçilik garantisi kapsamına giren bir işlem sebebiyle yürüyemez vaziyete gelmişse, garantiye konu olan servis hizmetini veren HMG Auto’nun onayı ile gerçekleştirilecek olası araç çektirme hizmetinin fiyatı alakalı HMG Auto tarafından karşılanır.

Lütfen Dikkat:

Normal kullanım neticesi oluşan aşınmalar, hor kullanma, kaza, ihmal, modifikasyon, araç üreticisinin kullanma kılavuzuna ters kullanma, kötü yol şartları, dış etkenler (taş sıçramaları, hava koşulları, aracın kullanıldığı bölgeden meydana gelen kimyevi kirlenmeler, tabii afetler v.b neticesi oluşa, aracın, HMG Auto dışında bir yerde yaptırılan her türlü bakım ve onarımlar neticesi ortaya çıkacak arızalar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme giderleri HMG Auto servis işçilik garantisi kapsamı dışındadır.

Ayrı olarak, tüm balatalar, bujiler, filtreler, ampuller, sigortalar, motor kayışları, platin, lastik, akü, silecek lastikleri, triger kayışı, yağ, antifiriz, hidrolikler v.b sarf malzemeleri ile amortisörler, makas burçları ve ön düzen parçaları (rot başı, rotil, salıncak burçları vb. aksamlar) içeren yol koşulları ile dolaysız irtibatlı parçalar gibi hudutlu ömürlü bakım parçalarında oluşan normal aşınma ve eskimeler ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme giderleri ile ön düzen, lastik balansı, subap ayarı, fren ayarı vb gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu suretle ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme giderleri da HMG Auto yedek parça ve servis işçilik garantisi kapsamına girmezler.

HMG Auto servis işçilik garantisi, arızanın oluştuğu komple birimi değil yalnızca arızalı parçaların onarılması veyahut değiştirilmesini kapsar.

HMG Auto servis işçilik garantisine konu olan işlemin ve işçiliğin yapıldığı bölgeye HMG Auto teknisyenleri haricindeki üçünü şahıslarca rastgele bir işlem veya müdahale neticesi araçta herhangi bir arıza oluşması halinde, bu arıza HMG Auto servis işçilik garantisi dahilinde kalacaktır.

Arızanın HMG Auto servis işçilik garantisi kapsamına girip girmediğinin tespiti için yapılacak kontrol ve işlemler neticesinde arızanın HMG Auto garantisi kapsamı dışında olduğu neticesine varılırsa teşhis için yapılan harcamalar ile ilgili HMG Auto’nun müşterilerine müracaat etmesi ihtimali bulunmaktadır.

Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?